ویژگیهای دكوراسیون یک غرفه ایده آل

دكوراسيون غرفه مي بايست داراي فرم زيبا و عملكرد مناسب باشد و بهره برداري را براي بازديد كنندگان وكاركنان غرفه آسان و در عين حال جذاب نمايد. به اين منظور نكات ذيل را مورد توجه قرار دهيد:
1- آرايش غرفه به گونه اي باشدكه توجه مردم را تنها به كالاي ارائه شده معطوف سازد.
2- سعي شود از هر كالايي،حتي المقدور يك نمونه را به نمايش درآوريد.
3- سعي نماييد نمايش محصول خود را از طريق فيلم و اسلايد ارايه نماييد( در صورت عدم وجود محصول يا عدم مجوز براي نمايش زنده ماشين آلات) تا بازديد كننده كيفيت كار و محصول شما را از نزديك مشاهده كند.
4- سعي شود از رنگ هاي زيبا وو طرح هاي جذاب ،در تهيه عكس،جداول و نمودارهاي كه در معرض ديد بازديد كننده قرار ميگيرند، استفاده گردد.
5- سعي شود در نمايش بعضي از كالاها از ويترين مناسب و زيبا استفاده گرددتوجه داشته باشيد برخي از كالاها نيازي به قفسه و ويترين ندارند.
6- از شلوغ كردن غرفه بپرهيزيدو براي استفاده بهتر از فضاو مكان از به كاربردن استندوويترين و… اضافي اجتناب كنيد.
7- استفاده مطلوب و مناسب از ديوار ها و پانل هاي غرفه ، موجب صرفه جويي در هزينه ووقت مي شود.
8- از چيدمان صندلي اضافه كه موجب شلوغي غرفه و نشستن بي مورد كاركنان غرفه مي شود، اجتناب نماييد.
9- براي طراحي غرفه، زيبايي خوب است و غرفه را جذاب مي نمايد، اما، به اين نكته دقت نماييد كه غرفه آرايي، ساخت و تجهيز غرفه، بايد در حداقل زمان صورت گيرد.
10- چيدمان كالاهاي نمايشي، گلدانهاي تزئيني ،فلاور باكس، ميز و صندلي و لوازم غرفه به روشهاي مناسب انجام شود. سعي شود نماي هر بخش با بخش ديگر متفاوت به نظر آيد.
11- در صورت امكان سعي شود فضا براي نگهداري كارتن خالي، كالاهاي اضافي، غذاخوري،‌ استراحت كاركنان و…. در غرفه درنظر گرفته شود.
در ساخت غرفه در فضاي باز و در فصول مختلف علاوه بر رعايت موارد بالا، به ايستايي و مقاومت غرفه در برابر عوامل جوي،گرد و غبار و سرمايش و گرمايش و…. غرفـه دقت كافي به عمل آيد.