نکاتی درباره انتخاب لوازم تحریر

آخرین روزهای تابستان است، اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید پدر و مادرانی را می بینید که مشغول خرید لوازم التحریر برای بچه ها هستند.بازار لوازم التحریر است و بوی خاص دفتر و کیف نو، بازاری پر از رنگ و هیجان، برای بعضی ها نوستالژی دارد، برای بعضی ها هم سردرد افزایش قیمت. همه اینها یک طرف، اما برای ورود به این بازار باید چند نکته را هم مد نظر داشت. از همه مهم تر باید به دو نکته همان اول توجه کرد. استند لوازم تحریر
اول اینکه آغاز سال تحصیلی برای بچه ها خیلی مهم است، می تواند به خاطره ای تا پایان سال تبدیل شود؛ بنابراین تلاش کنید در عین صرفه جویی و حفظ سلامت فرزند خود، رضایت آنها را هم جلب کنید. و بعد موقع خرید لوازم التحریر باید سن فرزند خود را در نظر بگیرید. برای دانش آموزان کم سن و سال باید نکات ایمنی بیشتری رعایت شود. برای مثال ابزاری مانند مداد، پرگار و گونیا به دلیل نوک تیز بودن می توانند برای چشم بچه خطرناک باشند. رنگ های غیرمجاز بعضی از نوشت افزارها مانند ماژیک و مداد شمعی هم ممکن است تولید آلرژی کند.

مداد با نرمی مناسب
اصلی ترین ابزار برای نوشتن، مداد و خودکار است. مدادهای معمولی ترکیبی از گرافیت، خاک رس و کمی دوده است که بسته به میزان حرارتی که مدادهای مختلف موقع ساخت می بینند، میزان سفتی و نرمی شان متفاوت است. بهتر است برای بچه ها مداد خیلی نرم نگیرید، چون زود نوکش گرد می شود و مدام باید تراشیده شود. به همین علت مدادهای با نوک نرم خیلی به صرفه نیستند.
از طرفی نوشتن با مدادهایی که نوک خیلی سفت دارند برای بچه ها دشوار است، ضمن اینکه این جور مدادها بعد از تراشیده شدن خیلی تیز می شوند و ممکن است در حال شیطنت و بازی در چشم دانش آموز فرو روند. مدادهای اتود هم برای دانش آموزان بالاتر از سن دبستان مناسب هستند، چون تعویض نوک این مداد برای بچه های کوچک کار آسانی نیست. مزیت این مداد به مداد معمولی این است که نیازی به تراشیدن ندارد و تا مدت ها قابل استفاده است، اما این عیب را هم دارد که در صورت فشار زیاد یا گذاشتن داخل جامدادی نوک شان می شکند.